top of page

Merak ettikleriniz

Merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. 

Daha fazlası için iletişime geçin.

Terapi seansları ne kadar sürüyor?

Terapi seansları 45-50 dakika arasında sürmektedir. Danışanın terapiye geç geldiği durumlarda seans süresi geç kalınan süre boyunca azalmaktadır. 

2

Neden terapiye başlamalıyım?

Terapiye yaşamınızın içerisinde tek başınıza çözemediğiniz durumlar olduğunu hissettiğinizde başvurabilirsiniz. Terapiye başlamak için çeşitli işaretler olabilir: Hayattan keyif alamamak, işlevselliğinizi kaybetmek, çalışma hayatında zorluklar yaşamak, ilişki problemlerinin kronik hale gelmesi, aynı problemleri farklı alanlarda yaşamak, uyku problemleri, motivasyonsuzluk, odaklanma problemi, öfke problemleri...

Bütün bunların dışında yaşamın verdiği fiziksel sinyaller de ruh sağlığı problemleriyle ilişkili olabilir. Örneğin kendimizi çok sıkmaktan baş ağrısı ve sırt ağrısı problemleri yaşayabiliriz.

3

Tanışma seansı nedir?

Tanışma seansı 15 dakika veya daha az süren, danışanın terapi sürecine dair soru işaretlerinin giderildiği ve danışanın problemlerinin ana başlıklarının dinlenildiği bir süreçtir. Burada amaç, danışanın terapisti ve terapi sürecini tanıması, teknikler hakkında bilgi sahibi olması, terapist ile ilerleyecekleri yol hakkında bilgi sahibi olması ve terapistin danışanın problemini tanımasıdır.

4

Hangi tekniklerini kullanıyorsunuz?

Psikodinamik yaklaşım ve bakış açısı terapi seanslarımın temelini oluşturmaktadır. Psikodinamik yaklaşım ile birlikte seans içerisinde ilk 3 veya 4 seans danışanın öyküsünü alınmaktadır. Bu öykü alma süreci içerisinde şikayet, gelişim öyküsü, aile ilişkileri, güncel bilgileri vb. alınmaktadır. Psikodinamik yaklaşımla yaşamın içerisinde tekrar eden temalar ve bu temaların kökenleri keşfedilmeyi çalışılmaktadır.

Psikodinamik yaklaşımın yanı sıra gerekli durumlarda Bilişsel Davranışçı Terapi ile de çalışmaktayım.

Bütün terapi süreçleri içerisinde Psikodrama ve Yazı Terapisi tekniklerini de kullamaktayım.

5

Değişken ücret tarifesi uyguluyor musunuz?

Danışan ile yapılan tanışma görüşmesi sonrasında danışanın ve şikayetin durumuna uygun olarak seansları 2 haftada 1 olacak şekilde düzenleyebiliyorum.

Haftada 1 seans yapılmasının daha etkili sonuçlar doğuracağını da iletiyorum.

İletişime Geç

Daha fazla merak ettiğin bir konu varsa iletişime geçebilirsin.

bottom of page