top of page

Hakkımda

Her sabah uyanmakta zorlandığınızı, hiçbir şey yapmanın içinizden gelmediğini hayal edin. Ne kadar zorlayıcı bir duygu değil mi? 2021 yılında danışanlarıma hayatın getirdiği türlü zorluklar ve problemler karşısında yol göstermek için merkezimin kapılarını açtım. Bu amaçla çeşitli danışmanlık ve terapi hizmetleri sunuyorum.

Hayat her zaman kendi başımıza üstesinden gelebileceğimiz sorunlardan oluşmaz. Bu noktalarda profesyonel bir psikoterapist yardımı almanın faydası olabilir. Fiziksel sağlığınız kadar ruh sağlığınız da çok önemli ve fiziksel sağlığın koruyucu unsurlarından biri de ruh sağlığı. Yaşamın problemli ve işlevsiz alanlarını, travmatik durumları, içinden çıkılamaz gibi gelen hisleri gelin birlikte konuşalım.

Yalnız değilsiniz!

DSC08670.jpg

NİTELİKLERİM

Neler yaptım?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans süresince toplamda yaklaşık 1 sene boyunca çeşitli hastanelerde staj yaptım. Lisans eğitiminin bir kişisel gelişim süreci olduğuna da inanarak kendimi çeşitli alanlarda geliştirdim. Bir yayınevinde editör olarak başladığım süreci şu anda proje koordinatörü olarak devam ettirmekteyim. 

Lisans sürecinde "Ben Aslında Kimim?" isimli bir kitap yazdım. Yazıyla olan ilişkim bir kadının kendini arayışını anlattığım ikinci bir kitabımlar devam ediyor. Bu süreçte yazının kendi üzerimdeki iyileştirici etkisini deneyimlemek beni tez konuma yönlendirdi.

Medipol Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programını bitirdim. "İyileştirici Bir Güç Yazı Terapisi: Duygu Düzenleme, Öz Şefkat ve İyi Oluşa Etkisi" başlıklı bir tez yazdım.

Yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi ve Psikodinamik temelli süpervizyonlar aldım.

Psikodrama eğitimime ve psikodinamik süpervizyonuma ve Doğan Şahin Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimine devam ediyorum. 

Atatük Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Stajyer Psikolog

Mayıs 2017 - Ağustos 2017

Yetişkin hasta servisinde yapmış olduğum staj süresince hasta görüşmelerine katıldım. Cinsel işlev bozukluğu, sağlıklı kilo verme, somatoform bozukluk gibi özel polikliniklere dahil olarak gözlemler yaptım.

Hastalarla çeşitli etkinlikler yaparak ruh sağlığı bozukluğu süreçlerini gözlemledim.

Poliklinikte uygulanan testleri ve testlerin yorumlanmasını öğrendim. Yönerge verme konusunda bilgi edinerek hastalara test yönergelerini verdim.

Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Stajyer Psikolog

Ocak 2018 - Nisan 2018

Çocuk ve ergen yatılı servisinde stajyer psikolog olarak çalıştım. Yetişkin hasta gözleminin yanı sıra çocuk ve ergen hastaları gözlemleme şansı yakaladım.

Hasta vizitlerinde ve haftalık yapılan sunumlarda bilgi birikimimi derinleştirdim. Bu sayede hiçbir yerde edinemeyeceğim gözlem ve bilgiyi edindim.

Haftalık olarak yapılan etkinliklere katıldım. Hastalara verilen testlerin uygulanmasını ve puanlanmasını sağladım.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Stajyer Psikolog

Eylül 2018 - Aralık 2018

İlk staj yaptığım yerde tekrar staj yaparak deneyimlerimin bir iş tecrübesine dönüşmesini sağladım. Bunun yanı sıra hastaların uzun süreli gelişimlerini ve gerilemelerini görme şansını yakaladım.

"Sağlıklı Kilo Verme" polikliniğine bir uzman eşliğinde yardımcı oldum ve gözlem yaptım.

Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Stajyer Psikolog

Şubat 2022 - Haziran 2022

Yüksek lisans eğitiminin bir parçası olarak iki farklı yatılı serviste staj yaptım. İlk olarak erkek psikoz servisinde yatan hasta görüşmelerini gözlemledim. Stajın ikinci sürecinde ÇAMATEM'de yatan hastaların görüşmelerine ve SAMBA toplantılarına katılım sağladım.

İletişime Geçin
bottom of page